"Enter"a basıp içeriğe geçin

10 Nisan 2018 Ekonomik Bülten

ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel avukatının ofisine FBI tarafından baskın düzenlendi. New York Times gazetesinin verdiği bilgilere göre Trump’ın kişisel avukatı Michael Cohen’ın ofisine “zorla kayda geçirmek” suçundan baskın düzenledi. 2016 yılındaki başkanlık seçimlerine yönelik Rusya’nın müdehalesine ilişkin araştırmada kilit rol oynayan Cohen yakın zamanda da Trump ile aşk yaşadığı iddia edilen Stephanie Clifford’a 130,000 dolar ödediğini ifade etmişti.

Kredi derecelendirme kurululu Fitch petrol şirketlerinin ham petrol fiyatları 60 doların altına inse dahi ‘durağan’ olan görünümünü koruyabileceklerini belirtti. Gelişen piyasalardaki petrol ve doğal gaz şirketlerinin büyük oranda giderlerini azalttığını ve ham petrolün varil başına fiyatının 60 doların altına inmesine hazırlıklı olduğu açıklamasını yaptı.

ABD bütçe açığı beklenenden 2 sene önce 2020 yılında 1 trilyon dolara ulaşabilir. CBO verilerine göre Amerika Birleşik Devletlerinin bütçe açığı Trump’ın vergilerde kesinti yapması ve harcamaları artırmasının da etkisiyle 2022 yılında oluşması beklenen 1 trilyon dolarlık bütçe açığının 2020 yılında gerçekleşeceğini belirtildi. ABD kümülatif bütçe açığı 2018’den 2027’ye kadar olan bütçe açığı rakamlarının toplanmasıyla, 11.7 trilyon dolar olarak hesaplanmıştı.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir