"Enter"a basıp içeriğe geçin

12 Nisan 2018 Ekonomik Bülten

Küresel satış baskısı, iç ve dış siyaset, artan jeopolitik riskler hız kesmeden piyasalar üzerinde etkisine devam ediyor. ABD ile Rusya arasındaki gerilimin tırmanması ile piyasalar hareketliliğin çok fazla olduğu bir dönem yaşıyor. ABD ve Rusya taraflarından peş peşe gelen açıklamalar ve stratejik hamleler, Suriye stratejileri, ABD başkanı Donald Trump’ın açıklamaları ve ABD’deki iç siyası karışıklıklar son piyasadaki dalgalanmaların en büyük aktörleri denilebilir.

Siyasi kanatlardan arkası arkasına gelen açıklamalara son olarak Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin’in sözleri eklendi. Putin, “Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz. Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek.

Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor” ifadelerini kullandı. Donald Trump’ın “Rusya hazır ol, füzeler gelecek” tweeti üzerinde Kremlin’den bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Twitter diplomasisinin bir parçası olmayız. Daha ciddi bir yaklaşımdan yanayız” denildi.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir